Azmin yeter… Atatürk’ün manevi kızı… Sultanların bir incisi İlkin


Henüz 24 yaşında, ama hırsı ve disiplini ile ustalara taş çıkaracak başarılara imza atıyor İlkin Aydın. Sporcu bir aileden geliyor oluşu onun bu tutkusuna büyük katkı sağlamış…

İlkin’in babası Taner Aydın yıllarca profesyonel futbolculuk yapmış ve şu an teknik direktörlük kariyerinde ilerledi.

İlkin, her kız çocuğu gibi kahramanı gördüğü babasına duyduğu hayranlıktan olsa gerek başta futbola ilgi duysa da Türk Telekom maçında Hırvat voleybolcu Maja Poljak’ı izleyince hayatının kararını vererek voleybola yöneldi.

Sıkı antrenmanlar, zorlu seçmeler, yoğun çalışma temposu derken İlbank ve TVF Spor Lisesi’nde oynadı.

Ve 17 yaşına geldiğinde babasının da gençlik hayali olan sarı – kırmızılı formaya sahip oldu.

Smaçör olan İlkin, bu pozisyonun hakkını en iyi veren isim olarak anılmaya başladı.

Ancak yaşadığı iki sakatlık zorunlu molalar vermesine neden oldu.

Bu süreçte Galatasaray’ın kendisine olan desteğini hiç kesmediğini belirten İlkin katıldığı bir programda şunları söylüyor:

“Galatasaray’da ilk yıllarımda iki yıl sakatlık yaşadım. Kulüpten bir kişi bile ‘Bu nasıl dönecek’ demedi. Başka bir oyuncu alabilirlerdi, o kadar yanımda oldular ki… Galatasaray’a vefa borcum var. Kararımı verirken bunu düşündüm. Galatasaray’a sevgim sonsuz…”

Bu sözleri, onun Galatasaray’a olanyürek bağını vurgular nitelikte…

Hayatta zorluklar ve acı olmadan mutluluğun olmayacağına inanan İlkin, inatçı kişiliğinin de yardımı ile bu süreçleri atlatıp sonunda formasına kavuştu.

Çeşitli yaş kategorilerinde milli takımda da yer alan İlkin Aydın, 2023 yılında Türk spor tarihinin unutulmaz şampiyonluklarını yaşayan voleybol takımımızla birlikte VNL Milletler Ligi’nde ve Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazandı.

Bu başarının ardından kızlar dünya sıralamasında 1 numaraya yükselerek zirvenin adı oldu.

İlkin şimdi Japonya’da gerçekleşen Olimpiyat Elemeleri için Paris 2024 Olimpiyat Oyunları yolcusu…

Antrenman sırasında ayağını burktuğu için bu yılki Milletler Ligi maçlarında formadan uzak kalan İlkin’in yokluğu ziyadesiyle hissedildi.

Ama o inadı, hırsı ve inancıyla bu süreci de atlattı ve şimdi Olimpiyatlar’da ter dökmek için sabırsızlandığını her fırsatta söylüyor.

Başarıların daim olsun İlkin…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x