Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’den “akraba atamaları” açıklaması

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, belediyedeki “akraba atamaları” iddialarına ilişkin olarak, “Zaten süreci tamamlanmamış bir konuydu. Tamamlanmadan bitti.” dedi.

Bozbey, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, bundan sonra her ayın ilk haftası gazetecilerle bir araya geleceklerini söyledi.

Son 2 gündür gündemi meşgul eden konuya açıklık getirmek istediğini belirten Bozbey, şöyle konuştu:

“Halkımızın hassasiyetlerini anlıyoruz. Bunun için daha netleşmemiş, süreci tamamlanmamış bir konunun bu kadar kamuoyunun gündemine gelmesini de elbette ki önemsiyoruz. Bu konuyla alakalı olarak gereğini yaptığımızı da kamuoyunun bilmesini istiyorum. Belediyemizi yönetirken liyakatli ve deneyimli kadrolarla hizmetlerimizi en iyi şekilde sunacağımızı tüm kamuoyunun bilmesini isterim.”

Bozbey, bir gazetecinin “Bu konuyla ilgili ‘gereği yapıldı’ dediniz. Yapılan nedir?” sorusu üzerine, “Zaten süreci tamamlanmamış bir konuydu. Tamamlanmadan bitti. Onunla ilgili herhangi bir şey yok.” diye konuştu.

Bir basın mensubunun “Bu konuyla ilgili genel merkezle bir görüşmeniz oldu mu?” sorusunu ise “Genel merkezimizle herhangi bir görüşme yapmadım.” şeklinde cevapladı.

Kendilerine oy veren ya da vermeyen herkesin başkanı olacağını anlatan Bozbey, “Kentimizin sorunları için yaratıcı ve yapıcı çözümler bulurken asla ayrımcılık yapmayacağız. Hizmetlerimizi hem ortak akılla hem de kapsayıcı bir şekilde yürüteceğiz.” ifadesini kullandı.

Belediyeyi ortak akılla yöneteceklerini vurgulayan Bozbey, “Tasarruf yapacağız, yanlış proje yapmayacağız. Projelerimizi taraflarla konuşarak onlarla katılımcı bir anlayışla ortaya koyacağız ve uygulayacağız.” dedi.

Ne olmuştu? 

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin AKP’den devraldığı Bursa Büyükşehir Belediye’sinde bir atama iddiası sosyal medyada gündem oldu. Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Bozbey’in yeğeni Furkan Bozbey’i belediyenin iştiraklerinden Bursa Kent Yapı İmar Bilişim Enerji’ye (BURKENT) yönetim kurulu başkanı olarak atadığı iddia edildi. Mustafa Bozbey’in yeğeni Furkan Bozbey, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımın altına “BURKENT yönetimi Bursa’mıza hayırlı olsun” diye yazdı. Furkan Bozbey daha sonra profiline ‘BURKENT Yönetim Kurulu Başkanı’ unvanını ekledi, tepkilerden sonra bunu sildi.

TIKLAYIN – Yeğenini belediyede müdür yapan Mustafa Bozbey’den yeni açıklama: Karardan vazgeçtik

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x